KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12409579
*
nr 1240 9579
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Slussen, Gamla Katarinahissen. Motivet: 22x30 ca
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 20:01:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 12:17:16
1
Vinnande bud
11/3 19:45:01
2
150 kr
11/3 19:45:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gamla katarinahissen grafik jean skoglund slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32
*
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Theddy Skog
nr 1240 9579
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Slussen, Gamla Katarinahissen. Motivet: 22x30 ca
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 12:17:16 | 1 | Vinnande bud |
11/3 19:45:01 | 2 | 150 kr |
11/3 19:45:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gamla katarinahissen grafik jean skoglund slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32